data dodania : 02 Kwi. 2013
wizyt : 2861

‹ zobacz wszystkie
Wizyta studyjna w Porcie Hamburg

W dniach 30.09 – 01.10 pracownicy katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki (dr inż. Maja Kiba-Janiak i dr Tomasz Kołakowski) zorganizowali wizytę studyjną do portu w Hamburgu. W wizycie studyjnej udział wzięło 3 wykładowców oraz 8 studentów (z UE we Wrocławiu i z WSB w Gorzowie Wlkp.)

Port w Hamburgu jest drugim co do wielkości portem w Europie oraz 7 na świecie. Studenci mieli okazję uczestniczyć w procesach logistycznych - HHLA Container Terminal Altenwerder, (jest to jeden z najnowocześniejszych terminali, na którym wykorzystywane są tzw. Autmated Guided Vehicles  - bezzałogowe pojazdy sterowane automatycznie poprzez system GPS). Wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć m.in. rozładunek kontenerowca mieszczącego około 9000 kontenerów.

DSC00502 (Kopiowanie)
DSC03196 (Kopiowanie)